Bidenék kemény határidőt szabtak: kisöpörnék az oroszokat Szerbiából
Az Egyesült Államok szankciókat vezetett be a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) ellen a több mint 50 százalékos orosz tulajdonjog miatt.
Az elkönyvelhető siker ellenére továbbra is szükség lenne az IMF-megállapodásra, hogy az hitelesítse a magyar gazdaságpolitikát.
„A hitelminősítői lerontások ellenére is vonzóak a magas kamatozású magyar állampapírok, és ez összességében a magyar gazdaságnak is pozitívum. Ugyanakkor a hitelminősítők »uralma« még nem ért véget, és jó lenne kikerülni a bóvliország minősítésből. A nagyon erőteljes befektetői kereslet azonban a tengerentúlról érkezik, vagyis baráti gesztusról szó sincs: az amerikai nagybácsi elsőként távozik majd a kijárati ajtón, ha megfordul a hangulat. Magyarország esetében tehát fontos odafigyelni az amerikai adósságpiacra, ugyanis ha az amerikai piaci kamatok jelentős emelkedésnek indulnának, az kedvezőtlenül hathat a hozamvadászati – és ezzel szoros összefüggésben a kockázatvállalási – hajlandóságra. Továbbá: a fő tényező az, és erről már papírunk is van, hogy az IMF-tárgyalásokkal kapcsolatos nemzetközi tőkepiaci érzékenység komoly mértékben csökkent. Ezt mutatja az is, hogy Magyarország jelentős mennyiségű forrást tudott bevonni a forintpiaci állampapír-kibocsátásokkal is, és a hazai kötvénypiacon kialakult külföldi tulajdonosi arány a legmagasabbak között van a feltörekvő piacokon belül.
Az elkönyvelhető siker ellenére azonban továbbra is szükség lenne az IMF-megállapodásra, hogy az hitelesítse a magyar gazdaságpolitikát.”